ТОП 10 кращих ноутбуків: рейтинг 2022 року

Зміст статті

Тримайте десять ноутбуків, які надихають та мотивують працювати, грати чи вчитися в режимі бога, здійснюючи подвиги у непередбачуваних ситуаціях.

Лептопів — тисячі: тому відшукати «Той Самий» буде завданням з зірочкою. Ми добряче попрацювали, щоб надати рейтинг кращих ноутбуків 2021 року. Сподіваємося, що він вас не розчарує.

APPLE MacBook Air M1 2020

Відмінний старт! Це перший лептоп з автентичним Apple-чипсетом «M». До 2025 року всі лептопи від яблучників будуть виключно на M-процесі. Якщо берете ноут на 5-7 років, зверніть увагу на цю модель.

Фішка MacBook Air 13 “M1 криється в залізі — підлаштовуватися під універсальний Інтел не доведеться. У Macbook Air M1 є кілька конфігурацій, що відрізняються за обсягом ОЗУ та ПЗУ.

 огляд ноутбука APPLE MacBook Air M1 2020

Для вебсерфінгу та роботи в офісних програмах підійде базова модель на 8 Гб оперативної пам’яті та 256 сховища. Любителям створювати музику краще придивитися до макбуків на 512 Гб та з 16 Гб оперативки. А ось відеографам бажано брати ноути з жорстким диском на 1-2 ТБ (терабайта) — цього достатньо для найсміливіших задумів.

Дисплей хороший — IPS-матриця з ущільненням пікселів (Retina-технологією). Він характеризується глибокими кольорами та високою контрастністю (902:1). Є антивідблиск. Це говорить про те, що лептоп передає кольори без спотворень, з ним комфортно працювати навіть під сонцем.

На цей ноут можна встановити багато програм для iPhone та iPad — сумісність дозволяє. При максимальних навантаженнях девайс прогрівається до 45°C у верхній частині корпусу. Знизу корпуса навіть при пікових навантаженнях «клімат» не підіймається вище 30-35°C. Шуміти лептоп не буде — тут немає активної системи охолодження та вентиляторів.

При роботі з 3D витримує 2 години 55 хвилин без підзарядки. Якщо дивитися відео та працювати з офісними програмами, 15-20 годин безперебійної роботи забезпечені.

Завжди в справах: Кращі планувальники: 10 додатків для тайм-менеджменту

Microsoft Surface Laptop 4

Розрахований для роботи з графікою, тягне середньостатистичні ігри, може конкурувати з MacBook на М-чипах.

Surface 4 доступний в 5 модифікаціях: з різним обсягом оперативної пам’яті та просунутими офісними чипсетами Intel 11-го покоління або ігровими від AMD. Є сенсорний екран та SSD-накопичувач з можливістю самостійної заміни на більш місткий.

Виглядає мінімалістично, кріплення деталей міцне. Крім вибору кольору (їх чотири), користувач може взяти ноут зі зручною для нього внутрішньою обробкою — лаконічною металевою або з алькантари (штучної замші).

огляд Microsoft Surface Laptop 4

Співвідношення сторін — 3: 2, що є відмінним вибором для тих, кому ноут служить робочим інструментом. З такими пропорціями в робочу зону поміщається більше корисної інформації.

Попри запевнення Windows, набір портів так і залишився «базовим»: в цьому компанія повторює своїх конкурентів. В 4-му «серфі» можна знайти порт для зарядки, USB 3.2, USB-C (3.2, жаль не Thunderbolt) та комбінований аудіороз’єм.

Клавіатура велика з м’якою білою підсвіткою. Тачпад зручний з хорошим відгуком і тихою роботою. Також додатково можна використовувати стилус — Microsoft продає його окремо за $ 110.

Дисплей — сенсорна IPS-матриця. Передача кольорів реалістична, чорний глибокий, а яскравість доходить до 380-400 ніт. ШИМ (мерехтіння на низькій яскравості) присутнє, але через те, що частота пульсацій менша аніж 20 кГц, дискомфорту не буде навіть у самих чутливих. Так що лептоп відмінно підійде для роботи з графікою і відео.

Якщо розглядати «залізо», найбільшою популярністю користується модифікація з чипом Intel Core i5-1145G7 11-го покоління. Станом на осінь 2021, це найостанніше покоління проца, так що така покупка є відмінним вкладенням на майбутнє. Оперативки Surface 4 на 8 гігів та 16 Гб вистачить для будь-яких завдань, в тому числі для монтажу 3D-ефектів в After Effects та для катки в Овервотч.

Відеокарта у Surface Laptop 4 інтегрована — таке рішення продиктоване ультратонким корпусом, де не було можливості поставити дискретну відеокарту. Обсяг постійної пам’яті різниться: є моделі на 256 та на 512 Гб. Твердотілий накопичувач можна замінити на відповідну за розміром модель до 2 Тб.

Система охолодження працює безшумно у звичних робочих сценаріях, а при максимальному навантаженні гучність не перевищує 42 Дб. При цьому, температура пристрою при сильних навантаженнях становить 45-47°C, що є хорошим показником.

Місткість батареї, хоч і більше Surface Laptop 3, але все ще скромна — 47 Вт*г. При роботі з текстом протримається робочий день, з переглядом відео цей показник скоротиться до 5-7 годин, в іграх знизиться до 4-6 годин свободи від проводів.

Вибери «віконце»: Яку версію Windows 10 вибрати: 5 актуальних варіантів

HP Spectre x360

Ноут-трансформер підкорює елегантністю. Перше, що впадати в очі, у HP Spectre x360 — матова кришка з золотим лого.

Кнопка включення розташована на бічній грані. Завдяки цьому ноут легко вмикати в якому би положенні він не знаходився. З іншого боку розташований роз’єм Thunderbolt 3, через який можна робити ряд маніпуляцій:

  • передавати інформацію на інші девайси,
  • підключати зовнішній монітор,
  • заряджати ноут.
огляд HP Spectre x360

При цьому сказати, що лептоп обділений портами, не можна. У нього є запасний USB-C, USB, HDMI та навіть картридер. Наступна особливість Spectre x360 — величезний екран, як для трансформерів. І хоч в класичних лептопах 15 дюймів давно стали нормою, проте в touch-screen режимі он трансформується в мега-планшет.

Монітор — сенсорний IPS з роздільною здатністю в Full HD (як у Spectre x360 13-aw2009ur (2S7H7EA)) або 4К (версія Spectre x360 13-aw2004ua (423T5EA)). Він реалістично передає кольори, показує чистий чорний колір та підтримує HDR.

Клавіатура ноута сподобається всім, чия діяльність пов’язана з текстом. Клавіші великі з хорошим ходом та відчуваються практично як механічна клава. Підсвічування з різною інтенсивністю дозволить швидко налаштувати оптимальну яскравість — в сутінках видно кожну літеру, а пізно вночі світло від клавіш «не б’є в очі».

Також в комплекті присутній стилус. Він підійде для роботи з документами та малювання в Photoshop або Illustrator. Працює ноут на просунутому Intel i7 10-го покоління, потужностей якого вистачить на кілька років з запасом. Такий чипсет зазвичай ставлять в ігрові ноути, а тут розробники змогли його розмістити в тонкому і легкому ультрабуці.

Через те, що тут фізично неможливо розмістити просунуте охолодження, процесор може нагріватися до 90-100°C. Отже, сам ноут прогрівається до 50-60°, що буде відчутно, якщо тримати його на колінах.

Обсяг оперативної пам’яті — 8 Гб. Збільшити його не вийде, бо він розпаяний на платі. Зате постійну пам’ять можна замінити аж до SSD на 2 Тб: спочатку тут стоїть ССД на 256 Гб.

Місткість акумулятора — 61,6 Вт*г, чого вистачить на 17-21 годину в режимі «друкарської машинки», 10-14 годин для домашнього кінозалу і 5-7 годин при солідних навантаженнях. Вистачить на робочий день навіть фотографам та відеомонтажерам. А у представників більш «приземлених» професій заряду ще залишиться на вечірній відпочинок під кіно.

Конфіденційність — понад усе: Як приховати IP-адресу: 5 випробуваних прийомів

DELL XPS 13

Преміальний ноут виправдовує назву своєї серії (eXtreme Performance System), видаючи надзвичайно високу продуктивність. При цьому XPS настільки компактний, що може поміститися в дівчачу сумку. Зовні, він, як і більшість ультрабуків, нагадує MacBook. Хоч у ньогоіграшкові розміри, може конкурувати з ігровими ноутами.

Основна частина корпусу Dell XPS 13 зі шліфованого алюмінію, який не «збирає» відбитки пальців. Поверхня поруч із клавіатурою зроблена з вуглеволокна — міцного матеріалу, що витримує тривале нагрівання. Дисплей захищений склом Gorilla Glass 5, та відгукується на роботу зі стилусом і управління пальцями.

ноутбук DELL XPS 13

Монітор реалістично передає кольори з дрібними деталями завдяки якісній сенсорній IPS- матриці з 4К-картинкою. Він глянцевий, але покритий антивідблиском. З ним комфортно працювати під сонцем, так і під яскравою лампою в офісі.

У корпусі немає гострих кутів, які б могли впиватися в руку, а клавіші доволі стрибучі з довгим ходом. Все це дає відчуття роботи за друкарською машинкою — настільки зручно працювати з XPS 13. Тачпад легко протискується, у нього тиха віддача.

А ось зовнішніх інтерфейсів тут замало — це «плата» за компактні розміри зі скошеними краями. У XPS13 є тільки 2 порти Thunderbolt та картридер microSD. Інша периферія під’єднується через перехідники. В комплекті вже йде один перехідник з USB-C на звичний USB-A.

При виборі версії слід уважно підійти до конфігурації: все настільки щільно розпаяно на материнській платі, що можливостей для покращення не залишається. Золота середина — варіант на 16 Гб ОЗУ та 1 ТБ ПЗУ. І хоч виробник постачає XPS навіть зі скромними 4 та 8 Гб оперативної пам’яті, краще придбати модель на 16 гігів. Для тих, хто працює з 3D-графікою та грає, варто придивитися до версії з 32 Гб оперативки.

Процесор у Dell XPS 13 шикарний — Intel i7-1065G7 10-го покоління. Такої начинки вистачить як для гри в казуальний Among Us, так і для «ненажерливих» ігор за типом RDR-2 або Far Cry 6.

Батарея середня — 50 Вт*г:

  1. витримує 7-9 годин роботи в режимі «друкарської машинки»,
  2. 5-7 годин домашнього кінотеатру в FullHD,
  3. 3-5 годин при 3D-графіку.

Правильний бекап: Програми для резервного копіювання: топ-10 кращих

Acer Swift 3

Най бюджетний лептоп може легко позмагатися з дорогими «колегами». Маючи скромний вигляд, Swift 3 демонструє потужне залізо у вигляді 8 або 16 Гб оперативки та 512 або 1 ТБ ПЗУ на вибір.

Корпус пристрою зроблений з магнієвого сплаву та алюмінію: це робить його одним з найміцніших ноутбуків. Корпус матовий і трохи шорсткий, відбитків не збирає. Скошені грані надають граціозність без того акуратному корпусу. З портами все добре, у нього присутні наступні роз’єми:

  • USB 2.0 — 1 шт.
  • USB 3.2 — 2 шт.
  • USB-C (Thunderbolt) — 1 шт.
  • HDMI — 1 шт.
  • Порт для замку безпеки Kensington — 1 шт.
огляд лептопа Acer Swift 3

Екран добротний — 14″ IPS матриця з FullHD-якістю. Покриття монітора матове, технологія ComfyView додатково бореться з відблисками, що дозволяє працювати, перебуваючи прямо під лампою.

Клавіатурний блок трохи втопили в корпус, що захищає від випадкового дотику клавіш. Окремого цифрового блоку немає — це своєрідна «плата» за кнопки великого розміру, з якими буде зручно працювати чоловікам з величезними долонями. Тачпад зчитує будь-які жести, що помітно полегшить роботу з Windows.

Залежно від модифікації змінюється також проц: в Acer Swift 3 SF314-41 (NX.HFDEU.044) це AMD, в ACER Swift 3 SF314-511 (NX.ACSEU.006) — Інтел. Перший чипсет краще оптимізований під гри, з другим будуть спритніше запускатися медійні програми.

Розмір оперативки теж залежить від версії пристрою. Потужний Acer Swift 3X SF314-510G має 16 Гб ОЗУ і відяшку на 4 гіга. У бюджетного Acer Swift 3 SF314-41 (NX.HEYEU.003) оперативної пам’яті всього лише 8 Гб.

Місткість акумулятора в серії Swift 3 коливається від 48 Вт*г до 54 Вт*г. З огляду на характеристики ноутів, цього вистачить на робочий день в режимі «друкарської машинки», на 5-7 годин кіно в FullHD та 2-3 години жарких ігрових баталій.

Все в «хмарах»: OneDrive: як користуватися в Windows 10

APPLE MacBook Pro 16

Один з топових ноутів двадцять першого року, який утримує цей статус попри те, що вийшов ще в дев’ятнадцятому! Зовні MacBook Pro 16 виглядає стандартно — лаконічний тонкий корпус з яблучком посередині. У ситуації з портами, Apple дотримується звичної для себе політики: є 4 порти Thunderbolt та комбінований аудіороз’єм. Щоб під’єднати техніку з іншими інтерфейсами, доведеться витратитися на перехідники.

Починаючи з цієї моделі, компанія повернулася до звичного «піднімного» механізму роботи клавіш. Смужка Touch Bar отримала маленький редизайн — вона стала коротшою (через присутність фізичної клавіші Esc та клавіші включення з вбудованим TouchID) і більш виступає. Тачбар Force Touch залишився прикладом для наслідування — працює легко, реакція на жести миттєва.

огляд ноутбука APPLE MacBook Pro 16

Макбук оснащений IPS-матрицею, що виконана по Retina-технології (підвищена щільність пікселів для чіткої картинки). Роздільна здатність екрану — 3072х1920 точок, що практично дорівнює 4К-картинці (3840х2160). Максимальна яскравість досягає 500 ніт, але зазвичай вона коливається в межах 470-480 ніт.

Продуктивність тут на найвищому рівні незалежно від комплектації. Обсяг оперативної пам’яті коливається від «скромних» 16 до неймовірних 64 гігів. Відеокарта є у 2 підвидах — на 4 і 8 Гб.

Обсягу SSD-диска вистачить на будь-які проєкти: навіть в мінімальній комплектації цей Макбук Про з 512 Гб. А в максимальній версії — 8 Тб, куди поміститься 400 фільмів в 4К-якості або тисячі годин проєктів зі складною 3D-графікою.

При цьому, у всіх моделей цієї лінійки чипсет Intel 9-го покоління — проблем з сумісністю програм не буде ще довго. Більш того, якщо комусь по роботі потрібно додатково поставити Windows або Linux, тут це ще можливо. А ось новинки з M-чипсетом позбавлені таких свобод переміщення між ОС.

Більше контенту: Як використовувати ноутбук як монітор для комп’ютера: 3 способи підключення

ASUS ROG Zephyrus G14

Ноутбук, що здатний змінюватися щодня коштом кастомізації кришки з монохромним дисплеєм AniMe Matrix на 1215 світлодіодів. Користувач може запрограмувати появу будь-яких картинок (в ч/б форматі), візуалізацію музики або системні сповіщення.

Набір портів ROG Zephyrus G14 доволі солідний. Ліворуч можна знайти роз’єм для зарядки, HDMI, USB-C що суміщений з mini-DisplayPort. Справа сховалися 2 звичні (А-типу) USB 3.2 порти та бонусний USB-C.

огляд ультрабука ASUS ROG Zephyrus G14

Клава зручна, має хід 1,8 мм. Єдине, до чого доведеться звикати — кнопка «Принт Скрін» внизу. Присутнє м’яке трирівневе підсвічування, геймерскої RGB-підсвітки тут немає.

Екран — 14″ IPS-матриця. Охоплення кольорів Adobe RGB — 84%, тому він може не підійти людям, які професійно працюють з графікою та відео. Проте для відеоблогерів та любителів пограти, кращого девайсу удень з каганцем не знайти!

Розберемо залізо на прикладі комплектації ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QE-HZ090T (90NR05R6-M01320). Тут — чипсет AMD Ryzen 9 5900HS (Zen 3), 16 Гб ОЗУ, відеокарта на 4 Гб та великий SSD на 1 Тб. Єдиний великий недолік до апаратної складової — відсутність вбудованої вебкамери. Її потрібно купувати окремо.

Система охолодження якісна — навіть при максимальних навантаженнях температура ноуту не буде перевищувати 55°C в місці, де знаходиться вінчестер і відеокарта. Решта поверхні залишиться в межах комфортних 25-35°C. У такі моменти вентилятори будуть працювати голосно. Їх чутно на відстані 2-3 метрів.

В ноутбук захований акумулятор на 76 Вт*г, що є найкращим результатом з представлених в цій збірці моделей. Але через те, що ноутбук розрахований на максимальну продуктивність, скажених цифр автономності не варто очікувати. Тут будуть 12-15 годин в режимі «друкарської машинки», 10-12 годин при перегляді FullHD-відео онлайн і близько 5 годин в іграх та «ненажерливих» програмах.

Ноут стане золотою серединою для тих, хто хоче отримати ігровий пристрій, який можна використовувати для офісних завдань.

Повне відновлення: Як відновити вилучені файли з комп’ютера: 5 програм в допомогу

Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Представник лінійки бізнес-лептопів, яка за 5+ років свого існування встигла стати настільки продуктивною, що з легкістю конкурує з геймерським девайсами. Виглядає ThinkPad X1 Carbon скромно — непримітний чорний колір і матовий корпус з магнієвого сплаву.

Лептоп тонкий, при цьому в ньому можна знайти основні необхідні порти — 2 шт. USB 3.1, 2 штуки USB-C, порт для аксесуарів (через які можна коннектити Ethernet-перехідник з комплекту) та HDMI.

ноутбук Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Монітор ThinkPad X1 Carbon — 14-дюймова IPS-матриця з FullHD-якістю. Під яскравим освітленням видає яскравість в 370 ніт, при затемненні ШІМ (імпульс) відсутній.

Передача кольору відкалібрована добре, але швидкість реакції може бути не до душі гравцям, які обожнюють екшн-ігри. За об’єктами, що динамічно рухаються буде тягнутися помітний шлейф. При перегляді кіно — це непомітно, а в ігрових баталіях вбирає в себе очі.

Клавіатура — звичайна для ноутів Lenovo, з м’якою білою підсвіткою та фірмовим заокругленням клавіш. Вебкамеру можна «прикрити» повноцінною шторкою.

Апаратна складова ThinkPad X1 радує міццю. Процесор Intel Core i5-8365U залишається актуальним навіть у 2021 році. Оперативки на 16 Гб вистачить для офісних завдань та для роботи з графікою і відеороликами.

Відеокарта тут інтегрована, так що ігри доведеться ставити на мінімальні або середні настройки. Як постійна пам’ять тут виступає місткий SSD на 512 Гб. Додати другий жорсткий диск не можна — для цього не передбачено місця. Втім, твердотілий накопичувач можна замінити на більш містку сумісну модель.

Температура корпусу рідко перевищує 50°C навіть при максимальному навантаженні. Система охолодження при цьому працює тихо — можна грати в «танчики» на нараді, і ніхто цього не почує.

Акумулятор Lenovo ThinkPad X1 Carbon «скромний» — 51 Вт*г. Але завдяки оптимізованій системі, витримує до 9-10 годин як «друкарська машинка», 7-9 годин в якості «домашнього кінотеатру» для Full HD онлайн і 3-5 годин при іграх. Зате зарядка блискавична — за годину батарея наповниться до 75%.

Корисно: Самовільне перезавантаження комп’ютера: 4 апаратних і 5 програмних причин

Microsoft Surface Laptop 3

Корпус ноутбука з прямими лініями, які заокруглюються до кутів. Кришка та нижня частина лептопа з щільного алюмінію. Простір у клавіш із заліза або з алькантари.

Набір портів Microsoft Surface Laptop 3 мінімальний — USB-А для зарядки, USB 3.0 та mini DisplayPort. Така утилітарність обґрунтована ультратонким корпусом, який стає вузьким, як лист картону, у напрямку до користувача. У 15-дюймовій версії присутній USB-C порт — але, щоб його розмістити, Microsoft довелося пожертвувати ДісплейПортом.

лептоп Microsoft Surface Laptop 3

У обох версій IPS-монітор зі співвідношенням сторін — 3: 2. Він розрахований для роботи, в ньому міститься більше корисної інформації ніж на стандартному дисплеї. Обхват кольорів злегка перевищує 100% sRGB. Для деяких трудяг стилусу це може бути принципово, проте для більшості базових завдань та для малювання на сенсорному дисплеї підходить відмінно!

Процесор у Surface Laptop 3 потужний навіть за мірками 2021 року: Intel Core i5-1035G7 дасть жару навіть програмам, які тільки вийдуть у 2022-2023 роках. Оперативки об’ємом 8 Гб достатньо для ігор, роботи з графікою та монтажу відеороликів.

Зовнішньої відеокарти немає — доведеться користуватися вбудованою. Але навіть так ноут легко витримає катку в Mafia або GTA V на середніх налаштуваннях.

Обсяг вбудованої пам’яті залежить від пристрою. На ринку присутні девайси на 128 та 256 Гб сховища. Цього достатньо для роботи й для особистих файлів.

Місткість акумулятора — 45 Вт*г. Якщо використовувати ноут як друкарську машинку та пристрій для вебсерфінгу, вистачить на 6-8 годин. Любителям відео доведеться заряджати ноут через 4-5 годин, ігроманам — через 3-4 години.

Читайте: Як перемикатися між робочими столами: 2 простих і елегантних способу

Lenovo Legion 5 15

У стриманому корпусі захована ігрова міць, якій під силу Watch Dogs та створення буклету в Illustrator.

Корпус Legion 5 15 — пластиковий, чорного кольору. Ігрове нутро в ньому видає тільки величезний вентилятор внизу корпусу та невеликий вигравіюваний напис Legion на кришці. Шарніри середньої сутужності, але при цьому дозволяють відкрити ноут на 180°, що робить його зручним для робочих сесій «на дивані». Вебкамеру можна фізично відключити за допомогою кнопки на корпусі.

огляд ноутбука Lenovo Legion 5 15

Портів більш аніж достатньо для зручної роботи: 3 шт. USB 3.2, USB-C (що підтримує DisplayPort), HDMI та роз’єм для зарядки. Thunderbolt та картридер для SD-флешок відсутні.

Клавіатура сподобається всім, хто часто використовує клавіші зі стрілками. Вони знаходяться трохи в стороні від основної клавіатури — так що випадкові натискання Shift виключені. Працює м’яке біле підсвічування з 2 рівнями яскравості. У тачпаді відмінна чутливість з миттєвою реакцією.

Екран — 15 дюймовий IPS з FullHD-картинкою та частотою оновлення екрану в 120 Гц. Це означає, що навіть в найдинамічніших іграх картинка буде «живою» та без шлейфа. При максимальній яскравості ноут засвітить на 300 ніт, а на мінімальних показниках відсутня ШИМ — днем ​​все видно, а вночі мерехтіння не буде «бити» в очі.

Чипсет шикарний — Intel Core i7-10750H. 10-е покоління Інтел хоч вийшло у 2020 році, проте явно не втратить актуальності ще років 5-6. ОЗУ — 16 Гб, знаходиться на 2 слотах по 8 Гб, так що в майбутньому можна покращувати ноут. Є дискретна (окремо стояча) відяшка NVIDIA GeForce RTX 2060 на 6 Гб, що витримає візуалізацію топігор на середньо високих і високих налаштуваннях.

В ноуті присутній SSD на 512 Гб (з можливістю заміни) та жорсткий диск (HDD) на 1 Тб. Місця вистачить для всього. Навіть не потрібно купувати додатковий зовнішній диск.

Батарейка Legion 5 — «звір» на 60 Вт*г. У ноута потужне залізо, тому вся «сила» йде на підживлення апаратної складової. Так що в реальності лептоп витримає 2,5-4 години в іграх, 5-7 годин перегляду FullHD-відео онлайн та 7-8 годин при офісному режимі.

Кожен лептоп з цього списку настільки «прокачаний», що повинен називатися найкращим ноутом 2021 року. Щоб полегшити вибір, зібрали ключові параметри вищеописаних гаджетів в таблиці:

Пристрій/Параметр Диагональ, дюймів Дисплей Сенсорний екран Процессор Відеокарта ОЗУ, Гб ПЗУ, Гб Роз’єми Аккумулятор, Вт*г Габарити, мм (шир х дов х вис) Вага, кг
13 IPS (Retina) Ні Apple M1 Інтегрована
Apple M1 Graphics  
8 256 чи 512 2xUSB 3.1 Type C (Thunderbolt 3) 49,9 304,1 х 212,4 х 16,1 1,29
13,5 IPS Так Intel Core i5-1145G7 (Tiger Lake) Інтегрована, Intel Iris Xe Graphics 8 чи 16 512 USB 3.0, USB C 47 308 х 223 х 14,5 1,25
13,3 IPS Так AMD Ryzen 5 4500Uили
Intel Core i5-1135G7 (Tiger Lake) 
Інтегрована, Intel Iris Xe Graphics 8 256 або 512 USB 3.0, 2 USB C (Thunderbolt 4) 60 306,7 х 194,5 х 16,9 1,27
Dell XPS 13 13,4 IPS Так Intel Core i7-1065G7 (Ice Lake) Інтегрована, Intel Iris Xe Graphics 16 1 Тб 2 шт USB C (Thunderbolt) 52  296 х 199 х 14,8 1,27
ACER Swift 3 14 IPS Ні AMD Ryzen 5 3500U (Zen+), AMD Ryzen 3 3200U,
Intel Core i5-1135G7 (Tiger Lake), Intel Core i3-1115G4 (Tiger Lake)
Інтегрована
Radeon Vega 8 Graphics 
8 256 чи 512 USB 2.0, 2 шт USB 3.0, USB C, HDMI 48 323 х 228 х 17,95 1,5
16 IPS (Retina) Ні Intel Core i9-9880H (Coffee Lake)  Дискретна AMD Radeon Pro 5500M на 4 Гб 16 512 або 1 Тб 4 шт USB-C (Thunderbolt 3) 100 245 х 357 х 16,2 2
14 IPS Ні AMD Ryzen 7 5800HS (Zen 3), AMD Ryzen 9 5900HS (Zen 3) Дискретна NVIDIA GeForce RTX 3050Ti на 4 Гб, NVIDIA GeForce RTX 3060 на 6 Гб 16 512 або 1 Тб 2 шт  USB 3.2, 2 шт USB C, HDMI 76 324 х 220 х 17,9 1,6
14 IPS Ні Intel Core i5-8265U (Whiskey Lake) Інтегрована Intel UHD Graphics 16 512 2 шт USB A, 2 шт USB C (THunderbolt), HDMI 51 323,5 х 217,1 х 14,9 1,09
13,5 и 15 IPS Так Intel Core i5-1035G7 Інтегрована Intel Iris Plus Graphics 8 256 USB 3.0, USB C Не вказано виробником 308 х 223 х 14,5 1,25
15 IPS Ні Intel Core i5-10300H (Comet Lake),
Intel Core i7-10750H (Comet Lake) 
Дискретна
NVIDIA GeForce RTX 2060на 6 Гб
16 HDD на 1 Тб та SDD на 512 Гб 4 шт USB 3.2, USB C, HDMI 60 363,06 х 259, 61 х 26,1 2,46

Зважившись завести кращий ноут з цього ТОПу, отримаєте відданого залізного «друга». Першочергово вивчіть начинку, а далі справа за малим.

Повна свобода: Як видалити обліковий запис Microsoft: гайд в 3 розділах